Lymfatická masáž tváre

Nikdy ste nepremýšľali nad tým prečo si dopriať lymfatickú masáž tváre a či vôbec?  Dôvody sú veľmi jednoduché  a ich množstvo Vás možno prekvapí tak ako som ostala prekvapená aj ja.

Neviem, či sa Vám chce čítať o tom čo je to lymfa, kde vzniká, čo je lymfatický systém…


Zdroj: Pinterest


 

Spomeniem len, že lymfa je vlastne poriadne lenivá tekutina, ktorá sa pohybuje v našom tele. Oproti krvi, ktorá je poháňaná pumpou (srdiečkom) a tá ju preženie obehom celú jedenkrát za minútu , takže sa bavíme o niekoľkých litroch za 60 sekúnd. Pri lymfe sú to asi 2-3 litre, ale za celý deň.

Keď si uvedomíme, že na prúdenie lymfy nám slúžia hlavne naše svaly (žiadna pumpa), tak vieme prečo sa veľmi často stáva, že máme opuchy nôh a rúk, celulitídu, kruhy pod očami. Okrem toho, lymfa sa pohybuje JEDNÝM smerom, a to oproti GRAVITÁCII, smerom k srdcu.


Čo zabezpečuje pohyb LYMFY v tele?

  • Kostrové svalstvo
  • Dýchacie pohyby
  • Pohyb tepien
  • Peristaltika čriev

Dnes  necháme celulitídu celulitídou, aj keď postihuje až 80- 90% žien. Sústredíme sa len na lymfu tváre. Na hlave, krku a hrudníku máme veľké množstvo lymfatických uzlín.

Uzliny sú malé útvary v tvare fazuľky o veľkosti 1mm-3cm. Do každej vchádza niekoľko tenkých lymfatických cievok, ktoré privádzajú lymfu dovnútra a jedna väčšia, ktorá ju odvádza preč.

Uzliny slúžia nášmu telu ako filtre. Je veľmi dôležité, aby lymfa prúdila oboma smermi (DNU aj VON z uzliny) a nehromadila sa (musí dochádzať k ich pravidelnému vyprázdňovaniu).


Ak v niektorom mieste dôjde k NEDOSTATOČNÉNU PRÚDENIU lymfy, jej hromadeniu, dochádza k OSLABENIU IMUNITY.

PREČO?

Pretože v lymfatickom systéme sa pohybuje veľké množstvo obranných buniek.


Okrem toho , že si pri tejto masáži tváre dokonale oddýchnete, je to veľmi pomalá masáž, niekto o nej hovorí, že je to taká „hladkačka“ tak pleť regeneruje, detoxikuje, zlepšuje tok krvi a lymfy.

Povädnutá pleť je sviežejšia, vypnutejšia, v prípade kruhov pod očami a opuchov viečok dochádza k ich zmierneniu.


" Dôkaz, že to funguje"

Moja tvár po kombinovanej masáži tváre - lymfatická masáž + bankovanie, pre mňa, úžasná kombinácia, jednoznačne palec hore 🙂

Pleť je vypnutejšia, má zdravú farbu.


Farba pleti sa zlepší, je úžasným pomocníkom pri dvojitej brade. Dokonca po operácii viečok ju môžeme absolvovať už druhý deň po operácii, v prípade ak Vám to nie je nepríjemné.

Okrem týchto bonusov krásy má aj zopár ZDRAVOTNÝCH účinkov. Je veľmi účinná pri migréne, aj keď sa stáva, že po prvej masáži sa dostavia bolesti hlavy, ale to je dôsledok toho, že sa čistí lymfa . Treba vydržať a dokončiť celú kúru. Veľmi dobrým pomocníkom je pri opuchoch pri bolestiach zubovopuchoch tváre.

K práci s lymfou dochádza aj pri bankovaní tváre, keď sa chceme zbaviť opuchov, zjemniť kruhy pod očami , musíme pred bankovaním vyprázdniť uzliny, aby sme do nich mohli počas masáže znova premiestniť „škodliviny“, detoxikovať, a na záver masáže je preto veľmi dôležité znova uzliny vyprázdniť.

Preto je dôležité aj pri expresnej rannej masáži nevynechať prvý a posledný ťah masáže. Môžete ho trošku upraviť, aby bol ešte účinnejší. Viete ako?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Proste jednoducho pri konci ťahu ( končíte ho nad kľúčnymi kosťami, v jamkách) tak nedáte hneď prsty preč, ale jemne niekoľkokrát za sebou zatlačíte, ako keby ste pumpovali, vlastne vypúšťate lymfu preč ďalej na jej „púť“.

Pretože vyprázdňovanie lymfy je také dôležité aj BANKOVANIE v štúdiu začína vždy vyprázdnením lymfy, až potom prichádzajú na rad BANKY. O benefitoch bankovania tváre si môžete prečítať  v článku na blogu.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Táto masáž je veľmi obľúbená, príjemná a účinná, samozrejme lymfatickú masáž tváre si môžete dopriať ako samostatnú masáž u nás v štúdiu, ale spojená s bankovaním je pre mňa takým upgradom samostatnej lymfatickej masáže tváre. Po pravde mám ju takto radšej ako samostatnú.
Môžete to posúdiť sami, keď nás navštívite 🙂

Majte sa krásne

Silvia 

Silvia Konrádová
Som kozmetička, ale predovšetkým som ŽENA. Vždy som hľadala spôsoby ako sa starať o seba a svoju pleť, ale aby som nemusela tráviť hodiny v kúpeľni. Učím svoje klientky ako sa starať o seba doma, robím stretnutia v malých skupinkách pri čaji, kávičke a učím žienky úžasnú liftingovú masáž na doma, ktorou si môžu dlhodobo zlepšiť stav svojej pleti, mať ju hydratovanú, prekrvenú, krásne vyliftovanú. Dnes už túto masáž učím pomocou videí v pohodlí domova. Veľmi rada ju naučím aj Vás. Môj príbeh si môžete prečítať tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů