Bankovanie očného okolia alebo ako si poradiť s kruhami pod očami.

 

K  myšlienke BANKOVANIA OČNÉHO OKOLIA ma priviedla moja nová VÝZVA, totálne vykročenie zo zóny komfortu. V apríli to bol rok, čo som začala plávať. Nie tak ako doteraz,  hlava hore a za dámu, ale normálne s trénerom v bazéne. Nabehla som do športového obchodu  kúpila si plavecké plavky, okuliare, uterák, všetko bez skúšania (neznášam skúšovné kabínky :-)). Čiapku  som „šlohla“ môjmu synovi, plavcovi.

Všetko zlé je na niečo dobré, v mojom prípade, každý strach a jeho prekonávanie sa  deje pre nejakú príčinu.

Ako hovorí moja mamina: "nič v živote sa nedeje len tak"

Som klaustrofobik, nie asi taký úplne najhorší, neviem vlastne ani aké štádiá klaustrofóbie sú, a či vôbec nejaké sú, ale súdim podľa mojej kamošky Zuzky, ktorá keď sme chodili na stanovačky, nikdy s nami nespala v stane, ale v chodbičke s rozopnutým a otvoreným stanom. My sme si z nej robili žarty, že je naša ochranka.

Toto  zvládam, ja mám problém, keď sa zaseknem vo výťahu, mám ísť na čierny tobogán alebo keď som zadýchaná, dochádza mi kyslík pri plávaní kraula (do tohto stavu sa dostávam pomerne rýchlo a často).

Tu ma chytá riadna panika.

V každom prípade s týmito mojimi strachmi bojujem,  posúvam sa vpred. Poviem Vám, OPLATÍ SA TO.

Ten pocit keď porazíte niektorý zo svojich strachov, je úžasnýýýýýý.

 

Lenže po takejto lekcii plávania mám obrovské kruhy pod očami, okuliare mám snáď až vytetované okolo celých očí. Dokonca aj vrchné viečka nevyzerajú veľmi vábne. Jeden takýto deň som išla po rannom plávaní rovno do práce, a keď ma už asi tretia klientka ľutovala, jóóóój vy ste museli mať veľmi ťažkú noc… Čo vaše detičky vám nedovolili sa poriadne vyspať? Tak som sa na seba išla pozrieť do zrkadla a……

Fakt,  to bolo DOSŤ ZLÉ. A bez nájdenia nejakého riešenia, sú tie kruhy viditeľné skoro celý deň. Ale plávať bez okuliarov sa naozaj nedá. Tak som špekulovala ako sa ich zbaviť, alebo ich minimálne aspoň zjemniť . Bolo mi jasné, že ZÁZRAKY SA NEDEJÚ, že úplne ich ani najlepšia masáž a krém neodstránia. Ale predsa som NAŠLA RIEŠENIE.

Začiatkom minulého roka som  absolvovala  školenie lymfatickej masáže tváre. Táto masáž bojuje s opuchmi, kruhmi a množstvom iných problémov. Premýšlala som ako zlepšiť jej efekt, bankovanie ma „mátalo“ už dlho, pretože keď chodím  na bankovanie tela, vždy mi zaberie oveľa rýchlejšie ako klasická masáž, mala som pocit, že oveľa efektívnejšie a rýchlejšie vyrieši „čo treba“.

Už tam som so školiteľkou debatovala o jej názore na zaradenie masáže silikónovu bankou do lymfatickej masáže. Nebola vôbec proti, zdali  sa jej moje otázky a argumenty logické. To ma naštartovalo a osmelilo v tejto myšlienke. A tak vzniklo prvé video na domácu masáž tváre v kombinácii so silikónovou bankou. Jeho vylepšenú verziu si môžete stiahnuť ZADARMO v e-booku 3 minúty k žiarivej pleti.

Po čase som  vyskladala celú procedúru bankovania tváre. Dôležitou súčasťou je vyprázdnenie lymfatických uzlín pred a po bankovaní. Veľmi zjednodušene povedané, najprv urobíme miesto pre všetky škodliviny, ktoré chceme z tváre dostať preč a potom, to čo sme do uzlín poslali,  znova odstránili. Silikónovú banku som nahradila v tomto prípade sklenenými. Pri tejto procedúre striedam rôzne veľkosti baniek, podľa lokality, ktorú bankujem. Na túto procedúru sa môžete objednať v našom salóne.

Maličké silikónové banky na masáž očného okolia som mala skryté v šuplíku už riadne dlhú dobu. Odvtedy, čo sme riešili v štúdiu anticelulitídnu masáž nôh. Vtedy som neodolala,  a keď som kolegyni objednávala tie telové, objednala som si jednu sadu aj týchto maličkých, ktoré až doteraz spinkali v krabičke a čakali kým príde ich čas.

POZOR!

Nikdy nesmiete bankovať očné okolie inou bankou ako na to určenou, mohli by ste si viac poškodiť ako pomôcť.

 

 

Teraz som išla na istotu, siahla som do krabičky a začala skúšať.

Na moje počudovanie to malo EFEKT, aby to bolo viditeľné alebo  jednoduchšie porovnateľné, vybankovala som si len jedno oko a druhé som nechala tak. Potom som si pod obidve dala očnú masku a potom sa odfotila. Dôkaz si môžete pozrieť tu nižšie.

ČO HOVORÍTE?

Išla som za mojím mužom s tým, že keď on uvidí rozdiel, tak je naozaj viditeľný  a nie je to len môj subjektívny názor a mám vyhraté. To asi poznáte každá, keď si všimne váš manžel na vás niečo nové ako napríklad novú farbu na vlasoch (nehovorím keď ju zmeníte s čiernej na ružovú , to už by si všimol asi každý ignorant), alebo účes tak je to VÝHRA.

Vyrukovala som na neho rovno s otázkou: “ Bankovala som si jedno oko, vidíš, ktoré?“

Bez zaváhania, okamžite trafil to, ktoré to bolo a ešte to okomentoval, že je to TEDA RIADNE VIDIEŤ. To bolo RADOSTI.

Takže som šťastná, že som našla riešenie na svoje kruhy pod očami, a KEĎ TO ÚČINKUJE MNE BUDE AJ VÁM.

Čo Vám, ale CHCEM PORADIŤ, ak ste si ešte nikdy nebankovali tvár, stiahnite si môj e-book  expresnej masáže  tváre  "3 minúty k žiarivej pleti". Predtým ako sa začnete učiť bankovať si očné okolie, by bolo SUPER, keby ste sa skamarátili s väčšou tvárovou bankou, dostali tie pohyby do ruky a potom sa Vám bude ľahšie učiť bankovanie očí. Tam už ide totiž o trošku pokročilejšiu techniku, kombináciu statického a dynamického bankovania.

Ešte vychytám zopár maličkostí a pustím sa do natáčania videa.

 

Majte sa krásne

Silvia 

Silvia Konrádová
Som kozmetička, ale predovšetkým som ŽENA. Vždy som hľadala spôsoby ako sa starať o seba a svoju pleť, ale aby som nemusela tráviť hodiny v kúpeľni. Učím svoje klientky ako sa starať o seba doma, robím stretnutia v malých skupinkách pri čaji, kávičke a učím žienky úžasnú liftingovú masáž na doma, ktorou si môžu dlhodobo zlepšiť stav svojej pleti, mať ju hydratovanú, prekrvenú, krásne vyliftovanú. Dnes už túto masáž učím pomocou videí v pohodlí domova. Veľmi rada ju naučím aj Vás. Môj príbeh si môžete prečítať tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů