Zoznámte sa s LIPOSOMAL COLLAGEN COMPLEX

Presne si pamätám, kedy som o ňom počula prvýkrát. Predstavili nám ho na kozmetickom kongrese v októbri 2019. A ako darček sme všetky zúčastnené kozmetičky dostali „prototyp lipozomálneho séra“. Dostali sme ho na vyskúšanie a vo firme zatiaľ prebiehali posledné dokončovacie práce, aby bolo všetko nachystané na jeho veľkú premiéru v roku 2020.

Viac než kolagén – PRVÉ PEPTIDY Z KOLAGÉNU V LIPOZÓMOCH NA SVETE

Priznám sa, keď o ňom rozprávali, počúvala som s nadšením, veľmi pozorne, ale v začiatkoch, asi TAK AKO VY TERAZ, som presne nevedela, o čo ide. Len povzdychy úžasu a nadšenie, ktoré sa šírili z radu za nami, ma usvedčovali v tom, že sa jedná o niečo výnimočné. Hlavne keď som zistila, že pani za mnou má vyštudovanú biochémiu.

KOLAGÉN vs. LIPOZOMÁLNY KOLAGEN KOMPLEX

Na začiatku éry KOLAGÉNU, sa hovorilo veľmi intenzívne LEN o KOLAGÉNE. Má to, ale jeden háčik. Ak sa niekde písalo/píše (napríklad na kréme, mlieku, sére…), že obsahuje kolagén,  len málokto vie, aký to má prínos pre našu pokožku.

Niektorí mylne prezentujú kolagén ako unikátnu zložku, ktorá vyrieši všetky problémy s vráskami aaaaaa koľko sklamaných žien po aplikácii takéhoto krému ostalo…. tie vrásky totiž nezmysli.

Kolagén nevie preniknúť hlbšie do pokožky, jeho bunka je veľká. ALE! Je dokázané, že má hydratačné vlastnosti, čo mu umožňuje na povrchu zabraňovať stratám hydratácie.

 Kolagén spraví na pokožke ako keby film/mriežku a tá zabraňuje nadmernému odparovaniu vody.

Produkty LARENS prichádzajú s novou stratégiou – uzatvorenie kolagénu v lipozomálnom obale

PREČO?

  • JEDNODUCHŠÍ TRANSPORT DO HLBŠÍCH VRSTIEV POKOŽKY
  • VYUŽITIE JEHO ÚČINKOV V RÔZNYCH VRSTVÁCH POKOŽKY

Rozoberme si veľmi jednoducho, čo to ten liposomal collagen complex je, a prečo sú jeho účinky také výnimočné.

Liposomal Collagen Complex = prírodné peptidy a aminokyseliny rybieho kolagénu uzatvorené do lipozomálneho nosiča. NOSIČ si môžeme predstaviť ako GULIČKU a v nej je ukrytý KOKTEIL pre našu pokožku.

Kolagénové peptidy

Veľmi zjednodušene môžeme povedať, že je to "nastrihaný" kolagén na menšie časti, na peptidy. Tie majú nižšiu molekulárnu hmotnosť ako kolagén  a ľahšie sa dostanú do zamše.  Majú schopnosť zabudovať sa do molekúl kolagénu v zamši. HYDRATUJÚ a RENEGERUJÚ.

Vďaka LIPIDOVEJ DVOJVRSTVE je lipozómové púzdro identické s lipidovovu dvojvrstvou kože.  A to im  umožňuje  sa zabudovať do molekúl kolagénu v zamši.

Lipozómy prekonávajú KOŽNÚ BARIÉRU, prenášajú aktívne ZLOŽKY, ktoré sú v nich uzatvorené HLBŠIE DO POKOŽKY.

Zhrňme si všetky najzásadnejšie EFEKTY liposomálneho kolagén komplexu:

  •  Zvýšenie HUSTOTY kože – nasýtenie kože BIELKOVINOU – kolagénom, stimulácia procesov regenerácie (zmeny, ktoré nastali sú viditeľné tiež ultrazvukom)
  •  Výrazné VYHLADENIE, zmenšenie VRÁSOK (tieto zmeny sú viditeľné tiež pod ultrazvukom)
  •  Efekt liftingu
  •  Efekt hydratácie
  •  Efekt ochrany, posilnenia kože

Všetky  ÚČINKY si môžeme vychutnať naplno v novej rade krémov Lifting Face Cream, Hydrobalance Face Cream, GLA Serum a úplnou lahôdkou je Lipocoll sérum na domáce použitie s obsahom 20% lipozomálneho kolagén komplexu.

Krémy môžete používať ako všetky ostatné krémy, keď s nimi začnete, nie je nutné robiť  prestávky v užívaní. Len si vyberiete, alebo vám rada pomôžem, ten správny pre vašu pleť.

Lipocoll sérum je účinné DOPRIAŤ si  ako KÚRU, jeho účinky som videla na svojej pokožke skoro okamžite a to používam Larens už dlho. Klientkam zo začiatku doporučujem aplikáciu 2x denne,  ráno a večer,  stačí „minúť“ jedno balenie alebo dovtedy kým  máte pocit, že vaša pleť „má dosť“, je NASÝTENÁ a vtedy máte dve možnosti buď si dáte PAUZU v jeho používaní a doprajete si ho zasa o nejaký čas ako kúru, alebo si poviete, že bez neho neviete žiť :-), ale v tom prípade ho stačí používať 1-2x týždenne.

Keď sa pleť nasýti už nebudete vidieť výrazné zmeny na vašej pleti, jeho ďalšie používanie bude slúžiť ako prevencia a udržanie dosiahnutého stavu.

Firma nezabudla ani na KOZMETIČKY, čo mňa veľmi teší, pretože liposomal collagen postupne zaraďujú do všetkých produktov profesionálnej rady a samozrejme Lipocoll na domáce použitie má svoju „SILNEJŠIU“ verziu LIPOCOLL Serum PRO s 50% obsahom liposomal collagen complex-u.

Je veľmi flexibilný, viete ho použiť pri ošetrení s prístrojmi, ale aj pri úplne „obyčajnom“, nenáročnom ošetrení bez nich. Už pri prvom OŠETRENÍ je vidieť výsledky na pleti, škoda , že nejde odfotiť ten pocit, ktorý cítite, keď sa jej dotknete.

Lipozomálne ošetrenie + rádiofrekvencia

Tento výsledok je po prvom ošetrení s LIPOCOLL PRO sérom s 50%obsahom lipozomálneho kolagén komplexu. Voľným okom sú viditeľné zmeny - vrásky sú jemnejšie, sploštenejšie. Pleť  je jemnejšia, farebne zjednotenejšia.

LIPOZOMÁLNA KYSELINA HYLAURÓNOVÁ

Druhým ťahúňom je LIPOZOMÁLNA KYSELINA HYLAURÓNOVÁ. Doteraz sme sa mohli baviť o nízkomolekulárnej a vysokomolekulárnej kyseline hylaurónovej.

Je veľmi podstatné, ktorý druh kyseliny hylaurónovej to vaše sérum, krém obsahujú. Pretože ak vám niekto tvrdí, aký úžasný účinok bude mať ten, ktorý krém pre vašu pleť, ako ju ošetrí zvnútra ….. a vy si na obale prečítate, že obsahuje LEN VYSOKOMOLEKULÁRNU  kyselinu hylaurónovú  (ak to tam vôbec  napísané je) , tej sa NIKDY nepodarí preniknúť do pokožky. Vysokomolekulárna dokáže redukovať STRATY vody a vyplňovať drobné vrásky na povrchu.

Na prienik do pokožky je určená NÍZKOMOLEKULÁRNA kyselina hylaurónová, tá už zásobuje pleť hydratáciou a dokáže vypĺňať vrásky zvnútra.

LIPOZOMÁLNA KYSELINA HYLAURÓNOVÁvyšší LEVEL, pretože je zapúzdrená v nosiči, ktorý je schopný preniknúť hlbšie, jej účinky sú dlhšie. V tejto podobe vykazuje jedinečné VYPLŇUJÚCE a LIFTINGOVÉ účinky.

Jedna molekula kyseliny hylaurónovej dokáže na seba naviazať vodu  o hmotnosti až 6000x vyššej ako je jej vlastná hmotnosť.

ČO DODAŤ na záver….

Veľmi sa teším kam sa posunuli Larens produkty v roku 2020. Ak vás zaujali, som rada, ak ste sa rozhodli  ich  vyskúšať, som ešte radšej, a to nielen preto, že ste si vybrali niektorý z produktov u nás v eshope, ale preto, že som naozaj presvedčená, že tieto kozmeceutiká sú výnimočné, že ľudia, ktorí stoja za nimi, sa snažia veci robiť inak, že im záleží na zložení a stále hľadajú a nachádzajú nové prírodné zlúčeniny, ktorým produkty vylepšia.

 

Majte sa krásne

Silvia 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů