Poznáte bankovanie tváre a jeho vplyv na pokožku?

BANKOVANIE je alternatívna terapeutická technika, ktorá je prevažne zakorenené v tradičnej čínskej medicíne. V priebehu rokov získala terapia  významné miesto  ako bezpečná a účinná forma omladenia celého tela.

Bankovanie tváre sa používa už tisícky rokov ako neinvazívna transformačná terapia, aby boli kontúry vašej tváre výraznejšie, a aby sa pokožka VYPLA, VYHLADILA  a ROZJASNILA.

Bankovanie tváre zlepšuje „zdravie“ a vzhľad pokožky.

Ja sama som podľahla jeho čaru a najradšej v pohodlí domova kombinujem banky s masážou tváre rukami. Tieto malé zázraky ma už nie raz zachránili, keď som potrebovala vyzerať dobre a ráno po prebudení to tak naozaj nevyzeralo.


Poznáte 7 najväčších benefitov bankovania tváre?


  • Stimuluje tvorbu kolagénu
  • Znižuje opuchy tváre
  • Rozžiari tvár
  • Zvyšuje vstrebateľnosť produktov (sér, krémov), ktoré si následne aplikujeme
  • Redukuje/zjemňuje vrásky
  • Zlepšuje kožné nedostatky
  • Zmenšuje póry

1. STIMULÁCIA TVORBY KOLAGÉNU

Kolagén je základnou stavebnou bielkovinou, pomáha dodávať pokožke elasticitu. S pribúdajúcim vekom produkcia kolagénu klesá, čím sa koža stáva, čím ďalej tým viac náchylná na tvorbu vrások. Bankovanie pomáha zvýšiť syntézu kolagénu v bankovaných oblastiach.
KOLAGÉN – udržuje pokožku pružnú, žiarivú.

2. ZNIŽUJE OPUCHY TVÁRE

Nedostatočný lymfatický systém je zodpovedný za hromadenie stagnujúceho bunkového odpadu a prebytočných tekutín pod kožou. Bankovanie pomáha stimulovať lymfatické uzliny, čím sa podporuje lepšie odvodnenie toxínov a zabraňuje sa zadržiavaniu tekutín, ktoré sú základom opuchov tváre.

Veľmi účinný pomocník pri kruhoch pod očami.

3. ROZŽIARI TVÁR

Jemné prisatie banky pumpuje čerstvú okysličenú krv do povrchovej vrstvy pokožky, zvýšený prietok krvi prináša veľkú dávku živín, ktoré nasýtia pokožku a oživia Váš vzhľad.

4. ZVYŠUJE VSTREBATEĽNOSŤ PRODUKTOV

Bankovanie otvára póry, zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok z krémov a sér, ktoré si aplikujeme na pleť následne po bankovaní, prípadne počas bankovania. Umožňuje im hlbšie a ľahšie preniknúť do pokožky.

5. ZJEMŇUJE KOŽNÉ NEDOSTATKY

Pomáha zmierňovať zjazvenie pleti. Zjemňuje a rozjasňuje celkový tón pleti .
Netreba ale zabudnúť na to, že bankovanie nie je zázrak (aj keď ja ho za malý zázrak považujem), a že na každého môže mať iný vplyv – tzn. že niekto reaguje krásne už na prvú procedúru (ošetrenie ) a výsledky sú okamžite viditeľné a niekto potrebuje viac ošetrení, aby sa dostavil viditeľný výsledok.

6. ZJEMŇUJE/REDUKUJE VRÁSKY

S pribúdajúcim vekom sa čas zapisuje na našej pokožke – najprv jemnými neskôr výraznejšími vráskami.

Nevieme zastaviť čas, ale môžeme oddialiť nástup starnutia pokožky.

Mnohí z nás sa uchýlia k rôznym invazívnych technikách , injekciám. Dnes veľmi moderným spôsobom ako klamať čas, tým nechcem súdiť ani hodnotiť správnosť ich rozhodnutia, na to nemám právo ani kvalifikáciu. Jediné čo som chcela povedať, že existuje aj bezpečnejší a prirodzenejší prístup k oddialenia starnutia – BANKOVANIE TVÁRE.

7. ZMRŠŤUJE/ZMENŠUJE PÓRY

Každý z nás, hlavne ten kto s pórmi bojuje sa určite poteší pri čítaní týchto riadkov. Bankovanie má vplyv na veľkosť pórov. Už po prvom ošetrení bude ich zmenšenie viditeľné.

Je bankovanie TVÁRE rovnaké ako bankovanie TELA?

Toto je otázka, ktorú mi kladie množstvo klientiek. ÁNO aj NIE. Prvé čo im vždy poviem , bankovanie tváre je bezbolestnénezanecháva na pokožke žiadne značky tak ako telová procedúra. Obidve procedúry sú založené na princípe obnovy, ale vykonávajú sa inak.

Tvárové banky sú menšie, jemnejšie vyťahujú kožu od hlbších vrstiev, zvyšujú prietok krvi bankovaných oblastí, omladzujú pokožku bez toho, aby na nej zanechávali stopy (modriny). Postupom času (opakovanými aplikáciami) táto masáž zlepšuje stav pleti, zjemňuje vrásky.

Na druhej strane bankovanie tela sa primárne používa na zmiernenie bolesti. Značky modriny , intenzita zafarbenia … odrážajú množstvo tvorby bunkového odpadu. Nemusíme sa ich obávať, nie sú strašiakom, keďže lymfatický systém spracúva odpad, pomerne rýchlo vyblednú.

Ja osobne som po prvom bankovaní vyzerala dosť hrozivo, ako keby Federer hral tenis o môj chrbát. A na moje prekvapenie do týždňa tá hrôza vybledla, zmizla. Bolo leto a viete si predstaviť ako ma niektorí ľudia sledovali , ľútostivo sa pozerali na mňa ako na týranú ženu. Čo, ale musím potvrdiť úľava bolesti chrbta bola skoro okamžitá ako som vstala zo stola.

V tom čase nebolo bankovanie až tak rozšírené. Dnes sa ale bankovanie čím ďalej, tým viac dostáva do povedomia ľudí a už im nepripadá označkovaný krk a chrbát ako niečo divné.

Tvárové bankovanie je všeobecne považované za veľmi bezpečnú metódu, ale aj tu sú známe možné vedľajšie účinky, je fajn o nich aspoň vedieť, nemusia sa samozrejme objaviť, ale určite by som neriešila prvé bankovanie napríklad pred nejakým dôležitým meetingom.
• Závrate
• Točenie hlavy
• Nevoľnosť
• Studené pot

V štúdiu ponúkame ošetrenie tváre sklenenými bankami , ktoré je bezbolestné, príjemné a môžete si ho dopriať kľudne aj každý týždeň. Ten týždeň je ideálna doba, ktorú doprajete pokožke na jej obnovu, regeneráciu, aby všetky efekty bankovanie „dozneli“.

Okrem bankovania v našom štúdiu, Vás veľmi rada Vás naučím antiageingovú masáž tváre spojenú s bankovaním silikónovými bankami, ktorú si môžete robiť sami v pohodlí domova. Už teraz si môžete stiahnuť môj e-book zdarma, kde sa naučíte  „3 MINÚTOVÚ EXPRESNÚ MASÁŽ PRE ŽIARIVÚ PLEŤ“.  Túto masáž si môžete robiť aj častejšie. Skrátenú verziu viackrát týždenne (pokojne každý deň) a dlhšiu verziu ako svoj SPA rituál počas víkendu. Nechcete čakať a jediné, čo Vám chýba k masírovaniu je dobrý olej a banka? Tak tie si môžete vybrať na našej stránke s masážnymi pomôckami 🙂

Ja Vás ju naučím a to ako a kedy si ju budete robiť nechám už na Vás.

Majte sa krásne,

Silvia 

 

Silvia Konrádová
Som kozmetička, ale predovšetkým som ŽENA. Vždy som hľadala spôsoby ako sa starať o seba a svoju pleť, ale aby som nemusela tráviť hodiny v kúpeľni. Učím svoje klientky ako sa starať o seba doma, robím stretnutia v malých skupinkách pri čaji, kávičke a učím žienky úžasnú liftingovú masáž na doma, ktorou si môžu dlhodobo zlepšiť stav svojej pleti, mať ju hydratovanú, prekrvenú, krásne vyliftovanú. Dnes už túto masáž učím pomocou videí v pohodlí domova. Veľmi rada ju naučím aj Vás. Môj príbeh si môžete prečítať tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů