Mimické vrásky,sú aj Vašim strašiakom?

 

Dnes by som sa chcela s Vami porozprávať , čo to o MIMIKE TVÁRE, neviem aká je tá Vaša , ale moja hlavne v oblasti čela je dosť silná, intenzívna. Prežívam všetko čo robím, nad čím premýšľam. Som dosť emotívny človek a moje emócie sa prejavujú na mojej tvári (má to aj svoje výhody, keď som nahnevaná , šťastná …moje deti to na mne vidia a majú šancu utiecť 🙂 , to bol fór, ale naozaj  moje čelo je zrkadlom môjho sústredenia, hnevu, mojich nálad.

Musím Vám povedať, že VIEM TEDA RIADNE VRAŠTIŤ ČELO.

Už ako pubertáčke mi kamoška hovorila, nemrač sa budeš mať vrásky. Vtedy mi to bolo fakt jedno, ja a nejaké vrásky??? O čom mi tu tá baba splieta. S odstupom času musím povedať, že asi tá Andrea mala pravdu.

Na tvári sa nám tvoria samozrejme (alebo bohužiaľ, vysvetlite si to každá ako chcete) aj iné vrásky – vráska hnevu (na čele medzi očami), „smejacie“ vrásky tak voláme s mojou dcérou tie okolo očí, ďalej nosolabiálne…..

Viete ako minimalizovať vznik vrások?

Naozaj ale nemyslím na to, že hneď ako dvadsaťročné si preventívne necháte pichnúť  botox do čela.

Čudujete sa tomu čo čítate?

Áno aj také veci sa dnes dejú. Nedávno som si vypočula rozhovor  mladých  slečien. Jedna rozprávala druhej, že by si rada dala pichnúť botox, veľmi kvetnato o tom vykladala, a že nad tým veľmi vážne uvažuje, že jej kamoška také má a pochvaľuje si. Nebude sa mračiť a vrásky sa nebudú tvoriť, TO BUDE PECKA.

Nestíhala som sa čudovať, aký problém má, ale ona tak oduševnene o tom rozprávala, že si ani nevšimla, že na nich civím  a ten úžas na mojej tvári, alebo skôr zdesenie.

No zabudla, že  by sa vlastne nemala ani smiať, žiadne emócie, veď tie tiež spôsobujú vrásky ,síce na inom mieste, ale vrásky sú predsa SMRRRRŤ. 🙂

ALE TAKTO TO PROSÍM NEROBTE.

Môžete vyskúšať napríklad niektorú z mojich zásad, ktoré sa snažím dodržiavať , aby sa vrásky netvorili, alebo teda tvorili pomalšie.

MOJICH 7 ZÁSAD NA ELIMINÁCIU VRÁSOK

 • KONTROLUJTE MIMIKU
  Skúste si trošku KONTROLOVAŤ MIMIKU, naučte sa nevraštiť čelo zbytočne, len tak keď premýšľate.  V začiatkoch sa snažte cielene prebytočné mračenie dostať pod kontrolu. Niektorí máme tak silno zakorenené mračenie, že sa mračíme aj keď len tak ideme po ulici, okrem vrások, ktoré sa nám zbytočne tvoria, pôsobíme na ľudí okolo seba ako namosúrení "bručouni".

 • NOSTE SLNEČNÉ OKULIARE
  Keď svieti slnko  noste vždy SLNEČNÉ OKULIARE. Ja mám  svoje okuliare nablízku aj keď je šero, jedny mám v aute, druhé v kabelke, tretie doma v šuplíku s okuliarmi. Moje oči sú fakt citlivé, neznášam ani to keď sa zaťahuje, vlastne žiadne slnko nesvieti schyľuje sa k dažďu a mne neskutočne ťahá oči  aaaaaaa mimika pracuje.

Takže moja rada znie:

"Čím väčšie okuliare, tým lepšie."

 • PITE VODU
  Veľkú časť vášho tela tvorí voda, telo dospelého človeka je zložené z 55-70% vody. Pýtate prečo je to také veľké rozpätie? Tak okrem množstva vypitej vody to závisí aj od skladby tela, čím viac tukových buniek máme tým menej vody je naviazanej v tele, tuková bunka obsahuje 20% vody a svaly 75%.

Ak jej prijímate málo Vaša pleť je povädnutá, bez farby, nevyzerá vôbec zdravo a vrásky je nielenže viac vidieť, ale sa aj viac tvoria, dokonca to má vplyv aj na tvorbu tmavých kruhov pod očami.

 Moja rada:  

Pite čistú vodu po menších dávkach počas celého dňa.

 • NEFAJČITE
   Ľahko sa hovorí horšie sa koná. Poznám to, keď som bola puberťáčka bola som bojovník proti fajčeniu , potom som to raz vyskúšala a zachutilo mi to. Definitívne som skončila, keď som chcela otehotnieť, to ma motivovalo a myslím, že bolo hnacím motor uspieť. 

K tejto zásade len jedno…. Veľmi ti držím palce!

 • KVALITNÁ KOZMETIKA
  Používajte KVALITNÚ KOZMETIKU , a nemyslite si , že tá najdrahšia je najlepšia. Nenechajte sa hneď ovplyvniť reklamou, možno vyskúšajte obľúbenú kozmetiku Vašej kamarátky, prípadne tú, ktorú vám odporučí vaša kozmetička, ideálne ak značka, ktorú používa vaša kozmetička má aj radu na domáce použitie. Vtedy by ste mohli mať vyhraté.

Každá z Vás si musí nájsť tú, ktorá jej vyhovuje o mojej srdcovke si budete môcť prečítať určite v niektorom z najbližších článkov.

Moja skúsenosť : 

Nemyslite si, že najdrahšia kozmetika je tá najlepšia.

 • NADMERNE SA NEOPAĽUJTE
  V lete sa NADMERNE NEOPAĽUJTE, slniečko vysušuje vašu pleť a zvyšuje tvorbu vrások. To však neznamená, že sa mu máte vyhýbať, veď je zdrojom D vitamínu a dobrej nálady.

Takže moja rada znie:

"Všetko s mierou a pokrývka hlavy a  okuliare nech sú Vaši verní spoločníci."

Ja som to už naučila aj svojho muža (beriem to ako úspech) , OKULIARE a ŠILTOVKA sú v lete proste TOP

 • MASÁŽ TVÁRE
  A moja posledná, ale veľmi obľúbená MASÁŽ TVÁRE, ktorú ste si schopné robiť každá z Vás sama doma.

Netrvá dlho naštartuje Vás aj vašu pleť do nového dňa. 

Môžete si ju robiť len rukami, prípadne úžasná kombinácia je, ak skombinujete ručnú masáž s masážou za pomoci silikónovej banky.

    "Venujte sa svojej pleti, ona Vám to vráti."

Malú ochutnávku, takú expresnú skrátenú verziu, keď nemáte veľa času, dokonca ju zvládnete aj keď ráno zaspíte, sa môžete naučiť  v mojom e-booku zdarma „3 minúty k žiarivej pleti“.

P.s. Mám ešte zopár vychytávok, trikov, niektoré robievam večer, iné len raz za týždeň ako odmenu sebe samej. Ale o tom až niekedy nabudúce.

Majte sa krásne

Silvia 

 

Silvia Konrádová
Som kozmetička, ale predovšetkým som ŽENA. Vždy som hľadala spôsoby ako sa starať o seba a svoju pleť, ale aby som nemusela tráviť hodiny v kúpeľni. Učím svoje klientky ako sa starať o seba doma, robím stretnutia v malých skupinkách pri čaji, kávičke a učím žienky úžasnú liftingovú masáž na doma, ktorou si môžu dlhodobo zlepšiť stav svojej pleti, mať ju hydratovanú, prekrvenú, krásne vyliftovanú. Dnes už túto masáž učím pomocou videí v pohodlí domova. Veľmi rada ju naučím aj Vás. Môj príbeh si môžete prečítať tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů