Leto je už skoro za nami a s jeseňou neprichádza len malý smútok za odchádzajúcimi prázdninami, ale aj radosť a očakávanie, z niečoho nového čo nám toto obdobie prináša. U nás v štúdiu máme nachystané nové kurzy bankovania už aj pre POKROČILÝCH a podľa mňa úplnú bombu – TEJPOVANIE TVÁRE.
Veľa z Vás sa už bankuje dlhší čas a stihli ste sa s bankou skamarátiť. Stretli sme sa buď osobne na kurze v našom štúdiu, alebo ste si zakúpili e-book „Môj víkendový rituál…“, alebo niektoré z Vás majú stiahnutý e-book zdarma a skúšate si zatiaľ len krátku masáž. Je úplne jedno, do ktorej skupinky patríte, je úžasné, že niečo pre seba robíte.
Teším sa, že čaru bankovania tváre prepadlo už toľko žienok.
Posuňme sa teda aj v bankovaní o krok ďalej, chcela by som vás naučiť, vysvetliť vám základné rozdelenie ťahov, ktoré používame pri bankovaní. Keďže čoraz viac sa kurzov zúčastňujú aj staršie dámy, ale napríklad aj žienky,ktoré majú suchšiu pleť.
Je na mieste, aby ste si vedeli pomôcť aj v situáciách, keď sa bankou nedá hýbať tak ako by sme chceli, pokožka sa nám riasi, ako keby ste ju tlačili pred sebou (a takto sa bankovať nemôžeme).
Dymanické bankovanie, je nám všetkým dobre známe. Je to ten prvý základný ťah bankou, ktorý vie každá z nás, ktorá bankovanie už niekedy skúsila. Banku stlačíme, tým vytvoríme podtlak, priložíme na pokožku a stlačenie uvoľníme. Následne s bankou pohybujeme.
Dynamické bankovanie krku
Statické bankovanie, keď tieto dve slová čítate asi si veľa z Vás myslí, že čo to tu kecám, keď doteraz som vždy a stále prízvukovala,
BANKA sa MUSÍ stále POHYBOVAŤ.
Je to tak, a za tým si stojím aj naďalej. Aj toto sekundové prisatie, stále považujem za to, že s bankou pracujeme a stále pohybujeme. Nikdy ju na tvári nenechávame prisatú tak dlho a pod takým veľkým podtlakom ako napr. na chrbte.
Statické bankovanie je vlastne kratučké asi 1 sekundové prisatie banky na jednom mieste (banku stlačíme, prisajeme a necháme cca.1 sekundu prisatú, opätovným stlačením prisatie uvoľníme).
ODPORÚČANIE pre začiatok:
Chcete vedieť kedy, ktorý ťah používať?
Najdôležitejšie je, aby sa pokožka pri ťahaní banky neriasila, nerobila sa z pokožky harmonika, ak sa nám to stáva, musíme prejsť od DYNAMICKÉHO ťahu k STATICKÉMU.
Statické bankovanie dekoltu
Ak sa pozrieme na dynamické a statické bankovanie podľa druhu pleti, ktorú chceme bankovať tak potom zjednodušene môžeme povedať, že STATICKÉ bankovanie je najčastejšie používané na suchú, dehydratovanú pleť, pleť s hlbšími vráskami, staršiu pleť.
DYNAMICKÉ na mladšiu pleť, mastnú, pleť s jemnými vráskami. Pre tieto druhy pleti môžeme kľudne použiť aj obidva spôsoby bankovania (statické a dynamické).
STATICKÉ bankovanie použijeme aj vtedy, ak na niektorom mieste banka nejde pohybovať, alebo sa sama uvoľní. Toto sa nám môže stať aj na pokožke, ktorú obvykle bankujeme dynamicky. Najprv skúsime povoliť banku a prisať ju opäť, ale už s menším podtlakom, ak nám nejde ani tak pohybovať, banku odsajeme a prejdeme k statickému bankovaniu.
Tak, čo idete skúsiť obidva spôsoby bankovania? Napíšte mi prípadne, ako sa Vám darí, či nemáte s niektorým ťahom problémy. Ak sa budete chcieť zamerať na niektoré problematické partie na Vašej tvári a naučiť sa bankovať napríklad očné okolie, popracovať na čele, krku prípadne dekolte. Veľmi rada Vás privítam na niektorom jesennom kurze pre začiatočníkov alebo pokročilých u nás v štúdiu.
Majte sa krásne
Silvia
Dobry den p.Silvia.Mam zaujem o kurz bankovania tvare pre zaciatocnikov.Kolko prosim stojii? Dakujem Masarova.
Dobry den p.Anna, kurz stoji 39 eur. Njablizsi je u nas v studiu 24.2. o 16,30
Banku a materiály podla, ktorých sa potom budete doma masírovať dostanete na kurze.
pekny den Silvia